×
BAĞIŞ YAP BURS BAŞVURUSU YAP
Anasayfa > HABERLER

Gençlere bayram sürprizi

29.07.2020
Muratpaşa Belediyesi’nin üniversite tercih heyecanı yaşayan gençlere belediyenin DenizYüzü, DağYakası kafeleriyle ve Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de hediye menü kampanyası devam ediyor. Gençler, Kurban Bayramı’nın ilk günü de belediye işletmelerinden ücretsiz sınav menüsünü alabilecek.

Engelsiz Kafe’de aileler yeniden bir arada

20.07.2020
Antalya’da, engelli bireyler ve ailelerine yönelik sosyal destek programları gerçekleştiren Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, düzenlenen gecede, öğrencileri ve aileleriyle yeniden bir araya gelirken geceye kızı Hatice Sudem’le geceye katılan Rabia Yıldırım, “Evimize davet edildik. Koşarak geldik, evimize. Ailemize kavuştuk” dedi.

Yıldızların altında sinema

17.07.2020
Antalya’da, doğa harikası falez sahil bandı üzerinde bulunan Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'de açık hava sinema günleri, unutulmaz bir aşk filmi klasiği olan Kazablanka’yla başladı.

Engelsiz Kafe’de açık hava sinema günleri başlıyor

13.07.2020
Antalya’da, doğa harikası falez sahil bandı üzerinde bulunan ve çam ağaçlarıyla kaplı Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de açık hava sinema günleri başlıyor. Her perşembe, saat 21.00’de sinema tarihinin klasiklerinin sinemaseverlerle buluşacağı etkinlikte ilk film, Kazablanka.

Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’

25.06.2020
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, engelli bireylerin toplumsal hayata katılmalarını sağlayan çalışmalarıyla Türkiye’nin fark yaratan kurumlarından Adalya Vakfı’nın genel kurulunda “Daha iyi şeyler yapabiliriz. İyinin düşmanı, iyinin rekabetçisi daha iyidir. Her zaman daha iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Sınav Menüsü Başkan Uysal’dan

24.06.2020
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, hafta sonu YKS’ye girecek gençler için, belediyenin DenizYüzü, DağYakası ve Adalya Vakfı Engelsiz Kafesinde menü ısmarlıyor. Muratpaşa’da ikamet eden ve sınav giriş belgesi yanında olan gençler, 31 Temmuz’a kadar belediye işletmesi kafelerden ücretsiz sınav menüsünü alabilecek.

Mutluyuz Muratpaşa’dayız

13.02.2020
Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı’nın falez kıyı bandında yer alan Engelsiz Kafe’sinde 14 Şubat Sevgililer Günü, özel çocukların aileleriyle birlikte katıldığı geceyle kutlandı. 14 Şubat kutlamasına eşiyle birlikte katılan Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Sevgililer Günü için buradan daha güzel bir yer, daha güzel bir buluşma olamazdı. Biz mutluyuz, Muratpaşa’dayız” dedi.

Görme engelliler go-kart yaptı

11.01.2020
Antalya’da, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla, görme engelliler Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı’nın düzenlendiği etkinlikle go-kart yaptı. Görme engelliler, önce kasklarını taktı ardından emniyet kemerlerinin direksiyon başına geçti. Engelliler, yardımcı pilotların uyarılarıyla pistte adeta şov yaptı.

Öğrenci kimliği yeterli

07.01.2020
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de üniversite öğrencileri için başlayan ücretsiz öğle yemeği uygulamasından yararlanacak gençlerin, öğrenci kimliklerini göstermelerinin yeterli olacağını söyledi.

Muratpaşa’dan örnek duyarlılık

06.01.2020
Muratpaşa Belediyesi çalışanları, 20 yaşında arkasında “Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var” mesajı bırakarak hayata veda eden üniversite öğrencisi Sibel Ünli’nin ardından bir öğün yemek paralarının üniversite öğrencilerine burs olması için Adalya Vakfı’na bağışladı.